Urlopy w pytaniach i odpowiedziach
Publikacja „Urlopy w pytaniach i odpowiedziach” zawiera wskazówki wprost od ekspertów prawa pracy, JAK BEZ BŁĘDÓW NALICZYĆ, UDZIELIĆ I ROZLICZYĆ URLOP WYPOCZYNKOWY.
2019-07-02, 14:21

Uznani eksperci prawa pracy (m.in. Katarzyna Pietruszyńska, Katarzyna Wrońska-Zblewska, Sebastian Kryczka, Rafał Krawczyk, Izabela Nowacka, Agata Piszko) odpowiadają na pytania pracodawców dotyczące urlopu wypoczynkowego pracownika, nie tylko wyjaśniając obowiązujące przepisy, ale też udzielając praktycznych porad i wskazówek. W publikacji Czytelnik znajdzie więc praktyczne wyjaśnienia w zakresie:

  • nabywania prawa do urlopu wypoczynkowego (pierwszy i kolejny urlop, urlop uzupełniający),
  • ustalania wymiaru urlopu oraz
  • udzielania urlopu wypoczynkowego – zwykłego, dodatkowego, na żądanie, zaległego.

Dowie się również, jak w różnych przypadkach rozliczyć urlop pracownika, jak liczyć urlop proporcjonalny, urlop pracownika niepełnoetatowego czy niepełnosprawnego.

Publikujemy nie tylko odpowiedzi ekspertów na pytania pracodawców, ale także przykłady i gotowe wyliczenia wymiaru urlopu oraz świadczeń urlopowych w różnych przypadkach z praktyki.

W sezonie urlopowym częściej niż zwykle musimy ustalać, ile urlopu przysługuje pracownikowi w ciągu roku. Zwłaszcza w przypadku pracowników niepełnoetatowych czy zatrudnionych przez część roku. Przedstawiamy m.in. instrukcje krok po kroku, które pokazują kolejność liczenia proporcji (np. gdy niepełnoetatowiec pracuje przez część roku), a także tabele, które oszczędzą obliczeń.

Dzięki tej publikacji Czytelnik:

  1. Poprawnie ustali prawo pracownika do urlopu wypoczynkowego: pierwszego, kolejnego, uzupełniającego, proporcjonalnego.
  2. Bez błędów naliczy pracownikowi urlop wypoczynkowy we właściwym wymiarze.
  3. Pozna rozwiązanie najczęstszych problemów związanych z udzielaniem pracownikom urlopów.
  4. Zyska gotowe instrukcje postępowania, tabele i wyliczenia wymiaru urlopu wypoczynkowego.

Pamiętajmy, że nie tylko utrudnianie pracownikowi skorzystania z urlopu, ale też udzielenie go w niewłaściwym wymiarze lub błędne naliczenie wynagrodzenia za urlop to wykroczenie, za które grozi grzywna od 1.000 do 30.000 zł.

Publikację kupisz tutaj: https://fabrykawiedzy.com/urlopy-w-pytaniach-i-odpowiedziach.html

Urlopy w pytaniach i odpowiedziach

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy