Ważna publikacja dla nauczycieli wspomagających
Pomimo tego, że od kilku, a nawet kilkunastu lat w polskim systemie edukacji coraz więcej uczniów korzysta z dopracowywanych zasad udzielania pomocy podczas kształcenia dzieci niepełnosprawnych, w coraz większej ilości szkół uczniowie niepełnosprawni funkcjonują bardzo dobrze, także dzięki pomocy nauczycieli wspomagających. A jednak wciąż są osoby, także wśród pracowników szkół i przedszkoli, które nauczyciela wspomagającego kojarzą z osobą do pomocy innym nauczycielom w czynnościach pomocniczych, a dzieciom w czynnościach higienicznych i samoobsługowych.
2019-11-22, 16:35

Tymczasem nauczyciel wspomagający powinien być świetnym fachowcem i człowiekiem o szczególnych cechach charakteru. Jest więc dydaktykiem, który łączy w sobie funkcje nauczyciela, wychowawcy, pedagoga, psychologa oraz specjalisty w zakresie pedagogiki specjalnej. Praca w charakterze nauczyciela wspomagającego wymaga więc wszechstronności, wysokich kwalifikacji zawodowych oraz zaangażowania. Bycie dobrym nauczycielem wspomagającym nie jest łatwe, gdyż ma się pod opieką dzieci o różnych rodzajach niepełnosprawności, wymuszające stosowanie zróżnicowanych metod pracy dostosowanych do potrzeb poszczególnych dzieci.

W nowej książce „Nauczyciel wspomagający w szkole, przedszkolu i ośrodku” opisujemy zadania i podstawy prawne zatrudnienia nauczyciela wspomagającego, zasady współpracy z innymi nauczycielami oraz rodzicami dzieci, podstawowe obowiązki, dokumentację prowadzoną przez nauczycieli. Książka zawiera również dokumenty związane z pracą i zatrudnianiem nauczyciela wspomagającego. Ponadto ekspert zebrał pytania i odpowiedzi dotyczące tego zagadnienia – więc na końcu publikacji oprócz teorii zamieszczamy też praktyczne przykłady, procedury i wskazówki postępowania.

Autorką książki jest Małgorzata Celuch – nauczycielka matematyki i informatyki z 20-letnim stażem. Wicedyrektor zespołu szkół. Czynna egzaminator i współorganizator międzyszkolnych konkursów matematycznych. Autorka wielu publikacji oświatowych, ekspertka Portalu Oświatowego i portalu ePedagogika.pl.

Książka do kupienia tutaj: https://fabrykawiedzy.com/nauczyciel-wspomagajacy-w-szkole-przedszkolu-i-osrodku.html

Nauczyciel wspomagający w szkole, przedszkolu i ośrodku

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy