Przychodzi pedagog szkolny do klasy…
I musi poprowadzić zajęcia – na temat rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z emocjami czy po prostu ma zastępstwo… Mamy idealną podpowiedź, jak spędzić ten czas ciekawie i efektywnie: z książką „Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć na różne okazje”!
2020-02-21, 14:06

Prowadzenie zajęć na tematy związane z rozwijaniem umiejętności uczenia się, emocjami czy na temat rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z agresją może być trudne. Czasami brakuje inspiracji czy narzędzi, które urozmaicą zajęcia, wciągną uczniów do aktywnego udziału. Książka „Pedagog w klasie – scenariusze zajęć na różne okazje” to praktyczna pomoc dla każdego pedagoga. Znajdziesz w niej aż 20 scenariuszy zajęć z uczniami i aż 36 załączników – w tym praktyczne karty pracy, ćwiczenia, formularze oraz ankiety. Całość podzieliliśmy na cztery bloki tematyczne:

  1. Jak się uczyć.
  2. Jak rozwiązywać konflikty.
  3. Jak bronić się przed hejtem i agresją.
  4. Jak oswajać emocje.

W każdym rozdziale znajdziesz scenariusze z danej tematyki wraz z niezbędnymi do pracy załącznikami. Ponadto otrzymasz praktyczne wskazówki i przykłady od autorów scenariuszy. Scenariusze zajęć prowadzonych przez pedagoga skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Skorzystaj ze sprawdzonych propozycji już na najbliższych zajęciach!

Autorami są eksperci portalu ePedagogika.pl, na którym znajduje się jeszcze więcej wskazówek do realizacji zajęć w uczniami – grupowych oraz indywidualnych.

Książkę kupisz w sklepie Fabryka Wiedzy – tutaj >>

Pedagog w klasie – scenariusze zajęć na różne okazje

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy