Jakie konsekwencje może ponieść nauczyciel i pracownik niepedagogiczny?
Każdy dyrektor powinien mieć świadomość, w jaki sposób pociągnąć pracownika oświaty do odpowiedzialności, w szczególności jaki rodzaj konsekwencji wyciągać wobec niego, aby samemu nie narazić się na zarzuty niedopełnienia swych obowiązków. Dyrektor musi mieć na względzie, że jako pracownik szkoły (placówki) sam też ponosi odpowiedzialność za uchybienia.
2020-03-20, 16:32

Nowa książka „Odpowiedzialność pracownika oświaty. Jakie konsekwencje może ponieść nauczyciel i pracownik niepedagogiczny” ma na celu dostarczenie praktycznej i kompleksowej wiedzy na temat różnych rodzajów odpowiedzialności pracownika oświaty. Specjaliści z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy w przystępny sposób wyjaśniają, w jaki sposób reagować w przypadku różnego rodzaju trudnych zdarzeń i jakiego rodzaju konsekwencje wyciągnąć wobec pracowników. Poza tym wskazują, jaki rodzaj odpowiedzialności spoczywa na dyrektorze. Wiedza ta ma pozwolić uniknąć negatywnych konsekwencji prawnych osobie kierującej placówką oświatową.

Celem publikacji jest przede wszystkim przedstawienie praktycznych wskazówek dla kadry kierowniczej oświaty, kiedy i jak pociągnąć do odpowiedzialności pracownika szkoły i placówki oświatowej. W publikacji znajdziemy aż 96 przykładów z życia placówki, 18 wzorów dokumentów (w tym także z instrukcją wypełnienia), również na płycie CD, stanowiska orzecznicze, a także liczne procedury.

 

Autorami publikacji są eksperci Portalu Oświatowego: Michał Kowalski, Patryk Kuzior, Michał Mazur, Anna Trochimiuk

Książkę można kupić w sklepie internetowym Fabryka Wiedzy >>

Odpowiedzialność pracownika oświaty

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy