Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców
Często słyszymy doniesienia o atakach hakerskich, zarażaniu szkodliwym oprogramowaniem i… bezsilności poszkodowanych firm oraz osób fizycznych. Cyberagresja staje się poważnym zagrożeniem dotykającym w zasadzie każdego z nas. Czy jednak na pewno jesteśmy bezsilni wobec zagrożeń? Czy nie dysponujemy narzędziami, które umożliwiają walkę z zagrożeniami i przeciwdziałanie im? Odpowiedzi na te pytania poznasz dzięki lekturze naszej najnowszej publikacji.
2019-04-02, 13:53

Autorem publikacji jest Michał Nosowski, radca prawny specjalizujący się w prawie nowych technologii i kwestiach związanych z prawem ochrony danych osobowych.

W niniejszej publikacji skupimy się przede wszystkim na prawnych aspektach związanych z cyberbezpieczeństwem. Zaczniemy od wyjaśnienia, czym jest bezpieczeństwo cyfrowe. Następnie wyjaśnimy kwestie związane z bezpieczeństwem IT wynikające z RODO. Omówimy, czym są dane osobowe, a także wyjaśniamy rolę administratora i podmiotu przetwarzającego w przestrzeganiu przepisów dotyczących zabezpieczeń danych.

Wyjaśnimy w niej, czym jest bezpieczeństwo informatyczne w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, jakie powołano Zespoły Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego. Omawiamy różne rodzaje incydentów w zakresie cyberbezpieczeństwa, jakie zdefiniowano w ustawie.

Oprócz tego skupiamy się na kwestiach związanych z ryzykiem dotyczącym korzystania z systemów IT. Wskazujemy, czym jest ryzyko i jakie jest jego znaczenie. Wyjaśniamy, na jakie kwestie związane z analizą ryzyka wskazuje ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) oraz ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podpowiadamy także, jakimi standardami warto się kierować przy analizie ryzyka. Znajdziesz także wskazówki, jak postępować po dokonaniu analizy ryzyka.

W publikacji znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie dokładne wymogi w zakresie bezpieczeństwa zostały zawarte w przepisach prawa. Poznasz również odpowiedź na pytanie, czy w przepisach RODO znajdziemy jakieś wskazówki dotyczące bezpieczeństwa IT, jak również wyjaśnienie, dlaczego warto wdrażać polityki ochrony danych i instrukcję zarządzania systemem informatycznym.

W książce zamieszczono przykłady związane z incydentami z zakresu cyberbezpieczeństwa, na przykład omówienie głośnej sprawy ransomware Petya czy wycieku danych z serwisu morele.net.

Książkę kupisz tutaj: https://fabrykawiedzy.com/prawne-aspekty-cyberbezpieczenstwa-praktyczne-wskazowki-dla-przedsiebiorcow.html

Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.