Podwójny rocznik w szkole
W tym roku szkolnym do klas pierwszych szkół średnich trafili absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Jak sobie poradzić w tak trudnej sytuacji, jak ustalić plany lekcji i zorganizować zajęcia, zapewnić bezpieczeństwo, kadrę pedagogiczną? O tym w nowej książce „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.
2019-11-12, 14:10

W wielu szkołach lekcje rozpoczynają się o 7.00, kończą po 20.00, klasy liczą po 40 osób, a poprzez przyjęcie do klas pierwszych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej – na korytarzach panuje tłok, do toalety ustawione są długie kolejki, kilka grup uczniów próbuje ćwiczyć jednocześnie na sali gimnastycznej, nawet do szkoły nie jest łatwo dojechać, bo tłok jest także w autobusach... Niestety wielu tego typu problemom nie da się zaradzić, jeśli budynek szkolny nie zmienił swoich rozmiarów, a do klas pierwszych przyjęto dwukrotnie więcej uczniów niż w poprzednich latach szkolnych. Jednak dyrektorzy szkół powinni podjąć próbę takiej organizacji roku szkolnego, by w miarę istniejących możliwości zminimalizować negatywne skutki wprowadzonej reformy.

W nowej książce „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii” autorka analizuje problemy z takich tematów, jak: czas trwania zajęć lekcyjnych, brak miejsca na realizację wychowania fizycznego, różne podstawy programowe, odrębne procedury wewnątrzszkolne, różne zasady ukończenia szkoły i inne.

Autorką książki jest Małgorzata Celuch – ekspert Portalu Oświatowego, nauczycielka matematyki i informatyki z 20-letnim stażem. Wicedyrektorka zespołu szkół. Autorka wielu publikacji oświatowych i narzędzi pomocnych w pracy dyrektora szkoły.

Książkę można zamówić tutaj: https://fabrykawiedzy.com/podwojny-rocznik-w-szkole-regulacje-prawne-wyzwania-rozwiazania-problemowych-kwestii.html

Podwójny rocznik w szkole

KONTAKT / AUTOR
Michał Suchecki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.